Silesia Legal House jest autonomicznym działem prawnym nowoczesnych technologii, należącym do kancelarii prawnej Achtelik Siwka i Wspólnicy Adwokaci i Radcy Prawni sp. p. z siedzibą w Katowicach.
Liderką zarządzającą zespołem radców prawnych i adwokatów w Silesia Legal House jest radca prawny Marta Ostrowska-Wcisło.
Silesia Legal House tworzą ambitni, specjalistycznie wykształceni prawnicy, którzy posiadają bogatą wiedzę i ponad 10-letnie doświadczenie w świadczeniu pomocy prawnej dla firm z szeroko rozumianej branży nowoczesnych technologii.
Jesteś zainteresowany współpracą z nami?
Śląsk i Zagłębie niewątpliwie przechodzą dziś transformację gospodarczą, wychodząc z ery przemysłu ciężkiego do ery nowoczesnych technologii. Katowice jako centrum regionu stają się zagłębiem naukowym i technologicznym. Coraz bardziej nowoczesne miasta województwa śląskiego stają się siedzibami powstających i rozwijających się przedsiębiorstw a same Katowice nazywane są obecnie „kopalnią start up’ów”. Rozwój technologiczny nie dzieje się tylko w stolicy – województwo śląskie jest coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla przedsiębiorców, naukowców i innowatorów. Każdy kto zaangażowany jest w galopujący postęp cywilizacyjny, zmierzyć musi się jednak także z wyzwaniami i trudnościami prawnymi jakie się z nim wiążą. Biorąc pod uwagę, że branża biznesu nowoczesnych technologii rozwija się bardzo szybko i nic nie wskazuje, by w najbliższym czasie miała się zatrzymać, w podejmowaniu tych wyzwań i trudności prawnych jakie przed nią stoją, z pomocą przychodzi Silesia Legal House – zespół doświadczonych radców prawnych i adwokatów z Katowic, skupiający ekspertów z wiedzą na najwyższym poziomie.
Świadcząc usługi doradztwa prawnego dla biznesu od ponad 10-lat, wypracowaliśmy najwyższe standardy w zakresie obsługi naszych klientów i bezpieczeństwa przekazywanych nam informacji. Wiemy jak niezwykle ważna jest komunikacja we współpracy i mówienie językiem naszych klientów. Sądzimy, że każda sprawa naszego klienta jest unikalna i traktujemy ją zawsze w sposób indywidualny. Nie oferujemy szablonów, uniwersalnych rozwiązań i gotowych produktów, mających pasować do wszystkich i do wszystkiego. Szyjemy obsługę prawną na miarę naszego klienta, dostosowujemy sposób zarządzania, sporządzane dokumenty, procedury, czy umowy do potrzeb i sytuacji naszego klienta. Zawsze podchodzimy profesjonalnie do powierzonych nam zadań, opiekujemy się naszymi partnerami biznesowymi od początku do końca i szeroko patrzymy na wszelkie aspekty jakie wiążą się z jego sprawą. Dla nas każdy klient jest wyjątkowy a współpraca z nim to wyzwanie, do którego podchodzimy z pasją.
Jesteśmy wyodrębnionym, skupionym wyłącznie na prawie nowoczesnych technologii działem prawnym kancelarii, który skupia najlepiej wyspecjalizowane osoby w dziedzinach tej gałęzi prawa. Posiadamy wysoką profesjonalizację naszych usług w dziedzinach takich jak m.in. prawo IT, prawo własności intelektualnej, FinTech, AI, e-commerce czy cyberbezpieczeństwo, ale posiadamy również ponad 10-letnie doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorstw i organów administracji publicznej. Pomagamy naszym klientom nie tylko w rozwiązywaniu specjalistycznych zagadnień ale i w codziennym prowadzeniu działalności – od jej rozpoczęcia po zakończenie. Posiadamy specjalistów z zakresu prawa podatkowego oraz restrukturyzacyjnego, co pozwala nam ocenić daną sprawę na wielu płaszczyznach, których nie dostrzega często sam klient. Pozwala nam to patrzeć szeroko na interes naszego klienta i zadbać kompleksowo by jak najlepiej go zrealizować.
Nie trzeba budować humanoidów ani latać w kosmos, żeby powierzyć nam swoją sprawę. Każdy przedsiębiorca niezależnie od formy prowadzonej działalności – czy to spółka kapitałowa, osoba, czy też jednoosobową działalność gospodarczą, który potrzebuje pomocy prawnej w sferze nowoczesnych technologii, jest naszym klientem. Pracujemy dla software house’ów, programistów, game-deweloperów, influencerów, twórców cyfrowych, graczy rynku finansowego, naukowców, inżynierów, autorów, osób biorących udział w sporach z zakresu prawa własności intelektualnej czy nieuczciwej konkurencji, sprzedawców, producentów, dystrybutorów usług i towarów wytwarzanych czy oferowanych na rynku z użyciem lub przy pomocy jakichkolwiek nowoczesnych technologii, w tym Internetu, sztucznej inteligencji, środków porozumiewania się na odległość czy środków elektronicznych.